Home Rady a tipy Ako sa správne rozhodnúť, ktorý nosič bicyklov kúpiť

Ako sa správne rozhodnúť, ktorý nosič bicyklov kúpiť

by spravca
Ako sa správne rozhodnúť, ktorý nosič bicyklov kúpiť

Rozhodli ste sa, že svoj koníček, cyklistiku, povýšite do iného levelu a budete jazdiť mimo obvyklých trás? Spoznávať nové miesta na bicykli je možné jedine tak, že bicykel preveziete mimo mesta automobilom. K prevozu bicyklov sú určené rôzne typy nosičov, z ktorých má každý svoje plusy i mínusy. Je ťažké sa rozhodnúť, aký typ nosiča je pre vaše potreby najvhodnejší, a preto vám prinášame malú pomôcku.

Aké možnosti poskytuje vaše vozidlo?

Pri výbere nosiča bicyklov sa musíte zamerať na to, aké možnosti má vaše vozidlo. Ak disponuje nosičom na ťažné, tak ihneď kúpte nosič bicyklov na ťažné. Ide o najlepšiu možnosť. Nosiče bicyklov na ťažné sú komfortné na prevážanie, nakladanie bicyklov a samotnú inštaláciu nosiča.

Ako často budete bicykle prevážať?

V prípade, že sa cyklistike nevenuje často, bude pre vaše potreby vyhovovať nosič bicyklov na strechu. Tento nosič je zo všetkých najlacnejší a veľmi skladný. Jeho nevýhodou je to, že bicykle na strechu sami len ťažko vyložíte. Nezostane vám miesto na streche, ktoré sa dá využiť na pripevnenie strešného boxu. Do boxu môžete následne uložiť detský cyklovozík alebo detský turistický nosič pre najmenšieho člena rodiny.

Potrebujete previesť elektrický bicykel?

Ak jazdíte na elektrickom bicykli opäť je pre vás najlepšou možnosťou nosič na ťažné, ktorý má vysokú nosnosť. Elektrický bicykel značne zaťaží vozidlo, a ak k nemu priložíte aj iný náklad, tak ide o desiatky kilogramov. Pri takejto váhe by sa vozidlo s iným ako nosičom na ťažné horšie ovládalo a zvýšila by sa spotreba automobilu.

Chcete nosič aj s bicyklami uschovať v garáži?

Niektorí cyklisti sa každý večer vrátia domov a ráno opäť vyrážajú na výlet. Pre týchto ľudí sú určené nosiče bicyklov na ťažné alebo na piate dvere. S nosičom na streche by ste nedokázali vojsť do garáže bez toho, aby ste prácne skladali a ráno nakladali bicykle na strechu. Na ťažnom zariadení i na piatych dverách vám bicykle prekážať nebudú. Pozor na to, že nosič na piate dvere je možné pripevniť len na vozidlá s rovnou zadnou časťou.

Máte obmedzený rozpočet?

Kvalitný nosič bicyklov na ťažné stojí niekoľko stoviek eur. Ak máte hlboko do vrecka, existujú aj pre vás vhodné varianty prevozu bicyklov. Nosič bicyklov na strechu alebo na piate dvere sa dá kúpiť za desiatky eur.

You may also like