Home Ľudia a Život Viete, ako prebieha let balónom?

Viete, ako prebieha let balónom?

by spravca
Viete, ako prebieha let balónom?

Súčasná doba je až nadmieru konzumná. Môžeme mať všetko, a preto si materiálne veci prestávame vážiť. Z uvedeného dôvodu je priam nemožné nájsť darček, ktorý by toho druhého potešil. Minimálne tie z materiálneho sveta potešia na minútu a skončia pohodené v kúte. Jediný darček, ktorý v kúte neskončí, je darček zážitkový. Napríklad let balónom. Ako let balónom prebieha a ako sa na neho pripraviť.

Zážitkové darčeky sú novým fenoménom

Darčeky mimo materiálnej sféry sa stali novým fenoménom. Darovať emócie a skúsenosti je tým, čo poteší naozaj každého. Samozrejme, že musíte obdarovaného dobre poznať. Bolo by predsa faux paux, keby ste darovali paraglading niekomu, kto nemá rád výšky. Našťastie existujú desiatky agentúr, ktoré organizujú a predávajú zážitkové darčeky aj z iného súdka.

Môže ísť o zážitkový darček v podobe stretnutia so slávnou osobnosťou, rôznych kurzov alebo netradičných masáží. Je prakticky jedno, čo darujete, pretože každý zážitok sa dostane pod kožu a zostane v spomienkach už navždy. A o to sa snaží každý z nás – aby daroval nevšedný dar, na ktorý obdarovaný bude ešte dlho spomínať s úsmevom na perách. Pre ľudí, ktorí sa výšok neboja a chcú si zalietať s niečím iným, ako len lietadlom, sú určené lety balónom.

Ako sa pripraviť na let balónom

Let balónom sa odohráva v otvorenom priestore. Žiadna krytá kabína, kokpit alebo teplé miestečko. Lety je možné zakúpiť počas celého roka, a preto myslite na správne oblečenie. Vo výške je o niečo chladnejšie ako na zemi. Radšej si oblečte viac vrstiev, než aby ste mrzli. Na toto pravidlo myslite aj v prípade, že ste kúpili let pri západe slnka. Počas zotmievania sa vie poriadne ochladiť. Ak budete letieť za slnečného počasia, nezabudnite na slnečné okuliare. A ešte jedna rada, v balóne nie sú toalety, takže pred letom radšej menej pite.

Ako prebieha let balónom

Let balónom trvá približne hodinu, ale na mieste vzletu strávite o niečo dlhší čas. Fascinujúci je nielen samotný let, ale tiež jeho príprava. Príprava trvá do 20 minút a skúsený pilot balóna počas príprav informuje o celom lete a k rozprávaniu pridá aj veľmi zaujímavé informácie o balónoch. Let balónom sa organizuje v rôznych lokalitách Slovenska a zväčša sa jedná o balóny, ktoré majú kapacitu 5 až 7 osôb. Balón je váhovo limitovaný. Nahlásiť budete musieť svoju váhu. Letu balónom sa môžu zúčastniť aj deti od veku 6 rokov.

Na čo pred letom nezabudnúť? Na vhodné oblečenie, slnečné okuliare, fotoaparát a dobrú náladu.

Meta description:

Zážitkové darčeky sú najlepšie dary. Prekvapte blízkych a kúpte let balónom. Let balónom môže absolvovať celá rodina.

You may also like