Home Ľudia a Život Brutálne pravdy, ktoré vám uľahčia život

Brutálne pravdy, ktoré vám uľahčia život

by spravca
Brutálne pravdy, ktoré vám uľahčia život

V súčasnosti je v móde vytvárať kurzy pre úspešný úspech, kde „lektor“ hovorí o tom, ako všetko dosiahnuť, pričom recituje mantry na úrovni „Ja som najlepší“. Pritom v skutočnosti stačí uvedomiť si niekoľko hrubých právd, aby sme sa stali tvrdšími a pochopili tento svet. Ušetrí vám to čas, nervy a nebude vás to stáť ani jedno euro.

Ak sa bojíte zlyhania, skončíte ako porazený

Báť sa zlyhania je cesta nikam. Ak sa vám neustále trasú kolená pri uvedomení si, že sa musíte zmeniť, prispôsobiť a nebudete nič robiť, zostanete tam, kde ste. Okrem toho si budete celý život klásť otázku „Čo ak…?“ a budete premýšľať o tom, ako by sa váš život vyvíjal, keby ste vtedy začali konať a meniť sa.

Ak odložíte veci na neskôr, bude vám chýbať život.

Prokrastinácia je jedným z hlavných nepriateľov ľudstva v 21. storočí. Čo sa stane ak budete odkladať veci na neskôr, plytvať zdrojmi na úplne prázdne veci, ako sú sociálne siete, sledovanie mémov, počítačových hier, televíznych relácií a alkoholových večierkov? Odkladáte tak dôležitejšie veci, ktoré vám pomôžu vyšplhať sa vyššie na spoločenskom rebríčku, alebo sa aspoň vyhnúť problémom.

Bude to znieť neslušne, ale mali by ste zdvihnúť zadok zo stoličky a začať robiť. Najťažšie je začať, pretože strach z nového je veľkou brzdou. Akonáhle začnete, uvedomíte si, že úloha, hoci náročná, je realizovateľná.

Myslíš si, že tvoj život je na nič, bude hnusný

Ďalším problémom modernej spoločnosti je seba-bičovanie. Takmer každý sa cíti ako ten najnešťastnejší človek na planéte. Ale pravdou je, že váš život je už teraz oveľa lepší ako najmenej pre miliardu ľudí, pretože tieto riadky čítate zo smartfónu alebo počítača, sedíte v teple, dobre najedení a máte čas na oddych. Buďte vďační za to, čo máte, aj keď vám to nestačí. Usilujte sa o viac, nezastavujte sa na jednom mieste. Namiesto fňukania, akí ste nešťastní, použite svoju energiu na odstránenie tohto stavu.

Nie ste dokonalý – vždy sa nájdu lepší ľudia

Hrubá životná pravda je taká, že máte nedostatky a vždy sa nájde niekto, kto bude robiť prácu lepšie ako vy, aj keď sa v nej považujete za odborníka. A nie, toto nie je spôsob, ako znevažovať svoje schopnosti a šliapať po nich, ako to robia niektorí lektori, ale konštatovanie faktu. Ide o to, aby sme vás ochránili pred zbytočnými pokusmi a frustráciou, pretože niekto je v niečom lepší ako vy. Keď si to uvedomíte, pochopíte, že ideál je nepriateľom dobra a že ideál je nedosiahnuteľná vec. Stačí teda byť dobrým špecialistom vo svojom odbore a prestať sa stresovať zakaždým, keď niekto ukáže lepšie výsledky. Buďte sami sebou, snažte sa o to najlepšie, ale nie o dokonalosť.

Bojíš sa nových známostí – zostaneš sám

Mnoho ľudí v dnešnej spoločnosti upadá hlbšie do sociálnej fóbie alebo sa sťahuje zo spoločnosti tým, že je online. Ak patríte k tým, ktorí sa nových známostí boja alebo sa im vyhýbajú, potom sa neskôr nesťažujte, že jediný, s kým sa rozprávate, je vaša mačka. Keď sa ponoríte do tejto priepasti antisociálnosti, riskujete, že zostanete sami a potom budete celý život ľutovať, že ste neoslovili dievča, nepovedali vtip na firemnom večierku, ktorý by vás zblížil s vašimi kolegami, nešli na koncert so svojimi priatelmi a pod.

Pochopte, že nie všetci okolo vás sú úplní darebáci, ktorí vás chcú len ponížiť, okradnúť alebo vám ublížiť. Toto je len malá, najhoršia časť spoločnosti. Väčšina ľudí je dobrá, rovnako ako vy.

You may also like