Home Ľudia a Život 8 spôsobov, ako začať meniť svoj život k lepšiemu už dnes

8 spôsobov, ako začať meniť svoj život k lepšiemu už dnes

by spravca
8 spôsobov, ako začať meniť svoj život k lepšiemu už dnes

Zo všetkých strán nám vravia, že je čas zmeniť sa a napredovať. Často navrhujú stanoviť si obrovské ciele, ktoré majú ľudia tendenciu vnímať bez veľkého nadšenia, pretože sa zdá, že je to niečo nedosiahnuteľné. Tiež navrhujeme, aby ste začali meniť svoj život k lepšiemu, no bez toho, aby sme vám stanovili nejaké príliš veľké ciele. Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť život malými krokmi, ktoré však prinášajú veľké výhody.

Prestaňte sa zúčastňovať internetových vojen

Koľko hodín ste premrhali hádkami na internete s niekým, koho v živote neuvidíte? Internet je obrovský priestor, v ktorom sa vždy nájde niekto, kto vás naštve. A všetko, čo musíte urobiť, je nereagovať na provokatívny obsah. Spočiatku to nebude ľahké, ale potom si uvedomíte, koľko času ste venovali dokazovaniu svojho názoru.

Obmedzte sa na pár pív

Všimnite si, že nehovoríme, že sa musíte úplne vzdať alkoholu , hoci by to nebolo na škodu. Len keď ste na párty, prestaňte si nalievať jeden pohár za druhým. Obmedzte sa na pár pohárikov. Takto si drink vychutnáte a budete sa cítiť oveľa lepšie, ako keď vypijete niekoľko litrov piva a potom sa zobudíte so zlou opicou.

Pred spaním si odložte telefón

Lekári odporúčajú nepoužívať smartfón, počítač a nepozerať televíziu aspoň pol hodiny pred spaním. Ostré svetlo obrazoviek totiž potláča tvorbu melatonínu, hormónu spánku, čo sťažuje zaspávanie. Opäť vám nikto nepovie, že musíte opustiť technológie a vrátiť sa do 19. storočia, uspokojiť sa len s knihami a partiou šachu. Stačí odložiť smartfón na pol hodinu, najlepšie hodinu pred spaním, a pocítite ako ľahšie sa vám bude zaspávať.

Nechoďte tam, kam nechcete

Nemáte dnes chuť ísť s kamarátmi do baru? Tak nechoďte. Prestaňte sa nútiť robiť to, čo nechcete, ak to nie je dôležité.

Vzdajte sa sociálnych médií

Alebo sa aspoň zbavte závislosti na sociálnych sieťach. Keď ste neustále ponorení do telefónu, nevnímate, čo sa deje okolo, a prichádzate o veľa skutočne dôležitých informácií. Na začiatok skúste skrátiť čas, ktorý strávite na sociálnych sieťach, a buďte tam len v určitých časoch. Potom môžete zo smartfónu vymazať aplikácie sociálnych médií, aby ste nedostávali nekonečné upozornenia. Potom bude jednoduchšie využívať sociálne siete len na komunikáciu o dôležitých témach.

Urobte si zoznam úloh

Je to veľmi jednoduché a nezaberie vám to veľa času. Stačí si otvoriť poznámky v smartfóne alebo po starom zobrať poznámkový blok s perom a zapísať si všetko, čo musíte zajtra urobiť. Aj keď sú to nedôležité veci ako „kúpiť si vajcia a mlieko“ alebo „porozprávať sa s kolegom“, hlavná vec je, že máte jasno v tom, čo presne by ste mali nasledujúci deň urobiť. Keď si zvyknete písať takéto zoznamy každý deň, pochopíte, aké je to pohodlné, pretože sa neocitnete v situácii, keď si večer sediac na gauči zrazu spomeniete, že ste niečo zabudli urobiť.

Uvoľnite si čas na sebarozvoj

Dá sa povedať, že pre nabitý program nemáte ani hodinu voľna navyše. Ale vieme, že klamete sám seba, pretože sme si istí, že keď prídeš domov, hneď si sadneš k počítaču alebo len tak ležíš na gauči pred televízorom. Uvoľnite aspoň polhodinu času zo svojho nabitého programu a prečítajte si niečo užitočné alebo urobte niečo okolo domu, čo vám pomôže získať cenné skúsenosti.

Napíšte dievčaťu, ktoré sa vám páči

Tento cieľ sa vám môže zdať obrovský, ale nie je. Nie je nič zlé, ak si napíšete s niekým, kto sa vám už dlho páči, no neodvážili ste sa s ňou rozprávať. Urobte to dnes, bez ohľadu na to, aká bude odpoveď. Možno vás pošle niekam, a tak už budete s istotou vedieť, že vás nemá rada. Alebo možno naopak čaká, že jej napíšete, hanbí sa začať rozhovor ako prvá a ukáže sa, že sa jej páčite tiež. V každom prípade už nebudete neustále stratení v dohadoch o jej citoch k vám.

You may also like