Home Ľudia a Život Dôležité veci, ktorým treba venovať pozornosť pri stretnutí s novým človekom

Dôležité veci, ktorým treba venovať pozornosť pri stretnutí s novým človekom

by spravca
pri stretnutí s novým človekom

Väčšina z nás pri stretnutí s novým človekom podvedome dúfa, že splní naše očakávania, bude nám podobný ako na intelektuálnej úrovni, tak aj v zámeroch. Bohužiaľ, mnohí noví známi sa následne ukážu ako nie veľmi príjemní ľudia a niekedy nám dokonca spôsobujú problémy. Aby ste tomu zabránili a včas prišli na osobu, ktorá nemá miesto vo vašom blízkom kruhu, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým veciam.

Pozrite sa, ako sa správa k personálu

Toto je jeden z najdôležitejších ukazovateľov pri stretnutí s novým človekom. Môžete o ňom vedieť len základné informácie, ale jeho reakcia na ľudí v spoločenskom rebríčku pod ním vám postačí na to, aby ste pochopili, aký je dobrý. Samozrejme, nemožno si byť stopercentne istý, že ak je človek slušný k čašníkovi, tak je to férový človek s pevnými morálnymi zásadami. Môže to byť len predstieranie, hlavne ak chce na vás zapôsobiť alebo vás získať pre vlastný prospech. Ak sa napríklad k pokladníkovi alebo školníkovi správa ako k svojim nevoľníkom a považuje ich za ľudí najnižšej triedy, svedčí to o tom, aké má nafúknuté sebavedomie a vo všeobecnosti hodnotí jeho usporiadanie sveta, v ktorom je stred vesmíru on.

Oceňujte jeho presnosť

Mnoho ľudí takú kvalitu, ako je presnosť, obzvlášť neoceňuje. Meškanie je pre nich normou či dokonca životným štýlom. Ak niekto mešká na stretnutie z dôvodov, ktoré nemôže ovplyvniť, napríklad kvôli dopravnej zápche, nič to neznamená, je to len náhoda. Ale keď naschvál mešká a dokonca je na to hrdý s tým, že je zaneprázdnený a je normálne, že príde neskôr, je lepšie držať sa od takého človeka ďalej, najmä pri obchodnej spolupráci. Dnes meškal na schôdzku a zajtra vám zdrží mzdu alebo dodanie tovaru či služieb.

Pozrite sa na jeho vnútorný kruh

Predpokladajme, že stretnete dievča a dúfate, že je to inteligentná osoba, všestranná osobnosť a vo všeobecnosti správna partia pre vás. Jej priatelia sú však všetko negatívni ľudia, ktorým sa zvyčajne hovorí „zlá spoločnosť“ a ona sa do toho dostala nie z beznádeje, ale z vlastnej vôle. Asi vás sklameme, ale s vysokou pravdepodobnosťou nebude o nič lepšia ako tí, s ktorými sa pravidelne stýka, pretože si sami určujeme okruh priateľov.

Ak to nie je nejaké uzavreté miesto ako armáda, kde človek nemá na výber, s kým sa stretáva a komunikuje a má úplnú slobodu konania, ale ťahá ho to k nižším sociálnym vrstvám spoločnosti alebo tým, ktorí sa bežne nazývajú problémové prípady, je lepšie ju obísť.

Čo sa týka rodičov a iných príbuzných, neoplatí sa podľa nich posudzovať človeka. Stáva sa, že v rodine alkoholikov vyrastá inteligentný človek a naopak, v kruhu vedcov sa objaví rozmaznaný a hlúpy človek.

Počúvajte, čo hovorí väčšina

Často sa píše o tom, že by ste nemali počúvať klebety, pretože vážne skresľujú realitu a vôbec nemusia zodpovedať pravde. Tiež tvrdíme, že by mal byť človek posudzovaný podľa svojich skutočných činov a utvárať si názor na základe vlastného hodnotenia týchto činov. V tomto prípade však hovoríme o niekoľkých klebetách medzi veľkým okruhom známych danej osoby.

Ak neustále počúvate negatívne hodnotenie osoby, ktorú nepoznáte, mali by ste sa aspoň mať na pozore. Jedna alebo dve klebety sa objavia v každom prípade, ale ak je osoba pravidelne označovaná pre nejaké nepríjemné vlastnosti a sú to desiatky takýchto názorov je lepšie sa držať ďalej. Najmä ak tú informáciu máte od rôznych ľudí, ktorých nespájajú spoloční známi a tak sa jedná o osobné skúsenosti.

You may also like