Home Ľudia a Život Veci, ktoré by ste mali prestať ťahať so sebou z minulosti

Veci, ktoré by ste mali prestať ťahať so sebou z minulosti

by spravca
pripútaní k svojej minulosti

Ľudia sú príliš pripútaní k svojej minulosti, veciam, miestam, ľuďom a myšlienkam. Preto radšej so sebou ťahajú všetok tento náklad, ktorý im len zapratáva život a ťahá ich občas ku dnu. Zozbierali sme niekoľko príkladov toho, čo musíte pre svoje dobro zanechať.

Neužitočný odpad, ktorý je vám drahý ako spomienka

S najväčšou pravdepodobnosťou máte v skrini aspoň samostatnú poličku, na ktorej sú rôzne drobnosti pripomínajúce niekoho blízkeho alebo šťastné chvíle vo vašom živote. Vlečiete ich so sebou do nových domovov, odmietate tieto veci vyhodiť aj keď sú zastarané, stratili svoj pôvodný vzhľad a sú nefunkčné.

Spomienky sú skvelé, no skúste sa zamyslieť nad tým, čo sa zmení, ak sa zbavíte starých vecí. Presne tak, absolútne nič. Šťastné udalosti a blízkych si zapamätáte aj bez týchto materiálnych pripomienok a dôkazov.

Veci, ktoré ste nikdy nepoužili na určený účel

Vo vašej skrini alebo na policiach sa môžu nachádzať veci, ktoré ste si kúpili už dávno a neboli použité na svoj účel. Kurzy cudzích jazykov, oblečenie, ktoré si nikdy neobliekate, nástroje, ktoré sa povaľujú, atď. Prečo si byt plniť týmito vecami? Skúste ich radšej využiť. Dajte ich napríklad na predaj za polovičnú cenu alebo ponúknite ich výmenu za niečo, čo skutočne využijete. Môžete uvoľniť miesto niečomu novému a zároveň zarobiť.

Priateľstvo, ktoré sa vytratilo

Stáva sa, že ľudia, ktorí sa považujú za blízkych priateľov, sa časom veľmi zmenia a už nedokážu udržiavať vzťahy také, aké boli kedysi. Často sa to stáva, ak niektorý z priateľov zmení svoj pohľad na život, princípy, ciele, priority, ak si nájde nový spoločenský okruh, ktorý lepšie vyhovuje jeho potrebám.

Nemusíte byť naivný, aby ste verili, že môžete oživiť takéto „priateľstvo“. Ak ste prestali byť pre človeka prioritou, potom to nemožno zmeniť. Len prestaňte klamať seba a ostatných tým, že sa budete snažiť predstierať, že je medzi vami všetko rovnaké.

Vzťahy, ktoré neprinášajú radosť

Ak vám vzťah prináša do života len negatíva, mali by ste si dobre premyslieť, prečo ste stále s danou osobou. Nepochybne aj v tých najsilnejších a najmilovanejších pároch prichádzajú obdobia, keď je to pre nich ťažké, hádajú sa, pochybujú, či vo vzťahu pokračovať, čelia problémom. Ale to všetko sú dočasné problémy, ktoré sa dajú vyriešiť spoločným úsilím. Ak je vo vašom vzťahu všetko neustále zlé, je lepšie takýto vzťah ukončiť. V minulosti ste mohli byť šťastný, ale už nežijete v minulosti.

Pocity z vecí, ktoré nemôžete ovplyvniť

Ak nie ste schopní kontrolovať, zabrániť alebo zmeniť niečo, prestaňte sa tým trápiť. Vaše skúsenosti nepovedú k ničomu dobrému, iba vás prinútia neustále prežívať stres a úzkosť. To, čo nezávisí od vás, sa aj tak stane, preto konajte múdro a nechajte emócie v minulosti a radšej venujte čas a úsilie úprave svojich činov v budúcnosti. Môžete tak znížiť negatívny dopad situácie na váš život.

Ciele, ktoré vám dali iní ľudia

Môžete dlho žiť s cieľmi prijatými zvonku, zdanlivo sa pokúšať o ich dosiahnutie, ale podvedome nerozumiete, prečo tomu venovať čas a úsilie. Tu je dôležité nájsť v sebe odvahu a priznať si, že vaše ciele v skutočnosti nezodpovedajú vašim skutočným potrebám a túžbam. Keď to urobíte, už nebudete musieť plytvať svojimi silami.

Nespokojnosť so sebou samým a svojimi rozhodnutiami

Všetci z času na čas robíme chyby, chápeme, že porovnávanie s ostatnými nie je v náš prospech, robíme rozhodnutia, ktoré hlboko ľutujeme atď. Ale to, čo bolo kedysi v minulosti, nemá v súčasnosti ani v budúcnosti veľký význam. Ak budete príliš hľadať chyby v sebe, situáciu len zhoršíte.

You may also like