Home Rady a tipy Máte po zime mdlú pleť? Potrebuje reštart

Máte po zime mdlú pleť? Potrebuje reštart

by spravca
Máte po zime mdlú pleť? Potrebuje reštart

Na jar sa veľa hovorí o detoxe organizmu, ale na pleť sa akosi zabúda. Pokožka tváre dostáva cez zimu zabrať rovnako ako imunita. Ak je vaša pleť po zime mdlá a bez života, je adeptom na poriadky reštart. Ako naštartovať pokožku a dosiahnuť jej zdravý vzhľad?

Prečo je pleť po zime v zlom stave

Pokožka tváre je veľmi citlivá na zmeny teploty. V zime dostala poriadne zabrať, keď sme z tuhého mrazu prešli do vyhriateho interiéru. K tomu všetkému si pridajte prekúrené miestnosti a je jasné, že pokožka je dehydrovaná. Veľký vplyv na stav pleti má aj strava. V zime je náš jedálniček chudobný na mnohé vitamíny a minerály. Je svätá pravda, že sme tým, čo jeme. Mdlá zimná strava robí mdlou aj pleť a pokožku.

Látky, ktoré pleť zhydratujú

Základom je hydratácia zvnútra. Vonku sa konečne oteplilo a máme viac ako v zime chuť na tekutiny. Doprajte si ich, koľko hrdlo ráči, ale vynechajte sladené nápoje a alkohol. Ideálne sú bylinkové čaje a čistá voda. Pitie je krokom jedna a následne sa môžete začať venovať pleti.

Na hydratáciu pleti sa používajú kozmetické prípravky obsahujúce kyselinu hylaurónovú, ktoré predáva každá lepšia drogéria. Ideálne je, keď pleť zvláčnite ráno i večer. Okrem kyseliny hylaurónovej sú pre pleť životodarne látky ako araganový olej, aloe vera alebo vitamín C.

Čo chýba pleti v jedálničku

Po zábaloch a nápojoch doprajte pleti potraviny, ktoré prispejú k perfektnému stavu pleti. Ide hlavne o bobuľové ovocie. Tmavé bobuľové ovocie je plné antioxidantov a vitamínov, ktoré pleť prebudia zo zimného spánku. Pleť vám poďakuje aj za stravu obohatenú zeleninou, a to konkrétne mrkvou, brokolicou a listovou zeleninou. K ovociu a zelenine pridajte ryby a nezabudnite ani na tekvicové a slnečnicové semienka.

Čomu sa musíte v jedálničku vyhnúť? Ide o už spomínaný alkohol, biely cukor, veľa soli a nezdravé tuky.

Doprajte pleti relax

Rozmaznávanie pleti sa vám vráti v jej zdravom vzhľade. Príjemný píling je to, čo pleť poriadne vyčistí a pripraví na príjem vitamínov z kozmetiky. Vaša pleť si však zaslúži oveľa viac. Denná rutina v podobe odličovania, zábalov, masiek a krémov je super, ale skúste pleti dopriať aj iný relax. Napríklad vo forme tvárovej gymnastiky. Rôzne tipy a cviky nájdete na internete. Ak si na gymnastiku netrúfate alebo vám nesedí, skúste tvárovú masáž. Je veľmi príjemná a vyhladzuje jemné vrásky. Zrelaxujte nielen tvár, ale i celý organizmus vrátane psychiky. Oddýchnite si pri celotelovej masáži, kúpte si nové šaty alebo parfémy, zájdite s rodinou do mesta na zmrzlinu. Spokojnosť v duši sa prejaví na pleti, ktorá bude žiariť.

You may also like