Home Ľudia a Život 5 dôvodov, prečo si najať virtuálnu asistentku

5 dôvodov, prečo si najať virtuálnu asistentku

by spravca
5 dôvodov, prečo si najať virtuálnu asistentku

Začínajúci podnikatelia hľadajú spôsoby, ako ušetriť náklady na prevádzku firmy. Jednou z možností je personál najať. Na jednej strane vám odpadne povinnosť platiť zamestnanca aj s odvodmi a na druhej strane získate pomoc na vami určený čas. Veľmi žiadané sú v posledných rokoch služby virtuálnej asistencie. Aké výhody prináša využitie služieb virtuálnej asistentky?

1. Šetrenie nákladov na zamestnancov

Založenie s.r.o. znamená náklady na rozbeh firmy. Hľadať cesty, ako ušetríte je jedinou šancou, ako sa udržať na trhu po dobu, kedy sa vaša firma zviditeľní. Zároveň budete potrebovať niekoho, kto vám pomôže s administratívou. V tejto chvíli prichádza na scénu virtuálna asistentka. Vďaka virtuálnej asistentke dokážete ročne ušetriť stovky až tisíce eur. Ušetrené peniaze môžete investovať do reklamy alebo v budúcnosti kúpiť ready made s.r.o..

2. Šetrenie nákladov za prenájom kancelárie

Virtuálna asistentka sedí vo svoje vlastnej kancelárii alebo pracuje z domu. Znamená to, že ušetríte nielen na zamestnancoch, ale tiež na prenájme priestorov. Neobávajte sa absencie osobných stretnutí. V dnešnej dobe sa dá všetko vybaviť cez telefón alebo video chat. Niektorí podnikatelia riešia celú situáciu tak, že sa s asistentkou stretnú raz či dva razy do mesiaca tvárou v tvár. Zvyšný kontakt je obmedzený na online komunikáciu.

3. Žiadne starosti so zamestnancami

Zamestnanci neznamenajú len náklady, ale tiež starosti. Vždy sa nájdu špekulanti, ktorí sú neustále práceneschopní alebo hľadajú iné cestičky, ako sa vyhnúť zodpovednosti a práci. Navyše majú nárok na dovolenku, prestávky, stravné lístky. Virtuálna asistentka vám bude k dispozícii vtedy, kedy vy potrebujete a vami zaplatený čas využije efektívne.

4. Multifunkčný pracovník

Virtuálne asistentky sú multifunkčné. Dokážu zastúpiť prácu viacerých ľudí. Vo väčšine prípadov hovoria niekoľkými jazykmi, perfektne ovládajú prácu s počítačom, môžu spravovať sociálne siete i vašu firemnú stránku. Skvelé komunikačné schopnosti využívajú na dohodnutie vašich stretnutí a služobných ciest. Sami uznajte, že vďaka takémuto pracovníkovi nemusí byť založenie s.r.o. a následné vedenie spoločnosti zložité.

5. Platíte za reálne vykonanú prácu

Virtuálna asistentka nesedí pol dňa v práci bez vykazovania činnosti. Pracuje pre vás v presne určený čas a vtedy, keď jej služby potrebujete. Všetky úlohy zvládne oveľa rýchlejšie ako bežný pracovník. Znamená to, že platíte za reálne vykonanú prácu, ktorá bude profesionálne odvedená.

You may also like