Home Ľudia a Život 7 jednoduchých psychologických trikov, ktoré vám pomôžu v živote

7 jednoduchých psychologických trikov, ktoré vám pomôžu v živote

by spravca
7 jednoduchých psychologických trikov, ktoré vám pomôžu v živote

Pamätáte si, aké populárne boli life hacky pred pár rokmi? Najčastejšie to boli úplné nezmysly, ktoré nikto nepotrebuje. Oproti tomu existuje veľa psychologických trikov, ktoré naozaj fungujú a ktoré vám v živote pomôžu.

Žuvajte žuvačku, keď ste nervózni

Keď sa objaví úzkosť, nemôžete myslieť na nič iné, len ako sa z tohto stavu dostať. Niekedy ľudia v takýchto chvíľach robia hlúposti. Aby ste boli pokojnejší, stačí začať niečo žuť, najlepšia je na to žuvačka. Nevieme, ako to funguje, ale tento trik pomáha oklamať mozog, aby myslel na základné potreby.

Keď sa vás niekto pokúsi zosmiešniť, zachovajte si pokerovú tvár

Vtipy a výsmech sú škaredé veci, ktoré sú vlastné iba ľuďom s nízkym intelektom. Ale, ak nie ste dvojmetrový namakaný chlap s brutálnym pohľadom tak sa tomu asi nevyhnete. Preto ak počujete vtip alebo výsmech adresovaný vám, zachovajte neutrálny výraz na tvári a pokoj. Osoba, ktorá vám to adresovala bude zmätená, keďže očakáva, že uvidí okamžitú reakciu, ale namiesto toho dostane nedostatok emócií. Bonusom k tomuto zmätku je, že sa daný človek potom bude cítiť nepríjemne, najmä ak k pokerovej tvári pridáte pohľad, ktorý hovorí, ako vás mrzí, že ho príroda pripravila o inteligenciu.

Ak chcete získať podrobnejšiu odpoveď, stačí sa pozrieť na partnera

Často sa stáva, že keď položíte otázku a očakávate podrobnú odpoveď, dostanete niečo ako „áno, nie, pravdepodobne“. V takom prípade buďte ticho a naďalej sa pozorne pozerajte na partnera. To v ňom vyvolá nepríjemný pocit a ukáže, že sa od neho očakáva viac ako krátka odpoveď.

Pri stretnutí s novým človekom si predstavte, že je to váš starý priateľ.

To je obzvlášť užitočné, keď sa uchádzate o prácu. V takýchto chvíľach je takmer každý nervózny a to je normálne. Na zníženie úzkosti si predstavte, že pred vami je starý známy, s ktorým ste dlho nekomunikovali. To vám pomôže trochu sa upokojiť a lepšie ovládať svoje emócie.

Pamätajte, že väčšina ľudí nedokáže rozlíšiť medzi inteligenciou a sebavedomím.

Často sa nám zdá, že sme stretli mimoriadne intelektuálne vyvinutú osobu, hoci pri bližšom skúmaní sa ukazuje, že jej vedomosti sú povrchné. Spôsobuje to sebavedomie. Keď hovorí s obrovskou istotou, máme tendenciu veriť, že je to pravda. Preto v niektorých prípadoch môžete hovoriť úplné nezmysly, ale vďaka istote v hlase a vo vystupovaní vám uveria. Tento trik sa hodí najmä na skúšku, keď ste zabudli časť odpovede a musíte improvizovať, aby pozornosť učiteľa nebola prerušená.

Ak chcete, aby k vám bola osoba otvorenejšia, sadnite si na stranu jej dominantnej ruky.

Väčšina ľudí je pravákov, preto by ste mali sedieť na pravej strane. V súlade s tým pri ľavákoch na ich ľavej strane. Ide o vnímanie osobného priestoru a vašej bezpečnosti. Mozog vníma osobu pri dominantnej ruke ako menej nebezpečnú, pretože telo bude schopné lepšie reagovať na prípadnú agresiu.

Ak chcete na človeka zapôsobiť na prvom stretnutí, vyberte si nezvyčajné miesto

Aj keď máte obyčajný vzhľad a nie ste príliš odlišný od ostatných, budete si dobre pamätať, ak sa prvé stretnutie uskutoční na nejakom nezvyčajnom zaujímavom mieste. Nemusíte volať dievča na prvé rande do kaviarne alebo kina, vymyslite niečo nezvyčajnejšie. V prípade štandardných miest na rande sa bude jej mienka o vás miešať s predchádzajúcimi podobnými schôdzkami, vrátane negatívnych. Nezvyčajné miesto umožní adekvátne vás ohodnotiť. Navyše k takémuto miestu bude mať človek silný vzťah.

You may also like