Home Vyberáme 7 plusov k skvelému odštartovaniu dňa a lepšia motivácia k pracovnému dňu

7 plusov k skvelému odštartovaniu dňa a lepšia motivácia k pracovnému dňu

by spravca
7 plusov k skvelému odštartovaniu dňa a lepšia motivácia k pracovnému dňu

Isto ste sa už prichytili pri tom, že ste hneď po rozlepení očí, pozerali do mobilu, čo nového sa stalo , kým ste vy spali. 90% ľudí to urobí hoci to hneď nepotrebuje. Je to taký priamo až toxický zvyk. Tento zvyk má na nás priamo psychologickú príťažlivosť.

Existuje činnosť, ktorú, keď ráno urobíte, bude to mať vplyv na celý váš deň. Ide o celkom bežnú činnosť, ktorú sme sa učili ešte ako malé deti doma, na tábore alebo aj v škôlke. Dá sa však použiť aj v dospelosti.

Výhody ustlatia postele ráno a jej vplyvy na psychiku

1. Pocit zvýšenej koncentrácie a sústredenia na prácu

Veľa ľudí sa stretáva, s tým že ,keď si nechá posteľ tak ako vstali tak, majú tendenciu sa do jej teplého nevychladnutého objatia vrátiť. Deje sa to najmä vtedy, ak sa spálňa dočasne premenila aj na pracovňu počas home officu. Ak si ráno natrasiete a vyvetráte paplón a podušku , zníži sa tým vaša tendencia sa tam vrátiť a leňošiť ďalej , lebo teplo , ktoré ste si tam vyhriali a mohlo by vás obrazne povedané objať, už neexistuje a teda do studenej postele sa vám nebude chcieť , a tým sa zvýši vaša koncentrácia na prácu. Nebudete totiž rozmýšľať nad tým ,ako by bolo dobré sa schovať opäť pod perinu. Naučením tohto malého triku ako je ustlanie postele, vám umožní zaujať plnú pozornosť na pracovné povinnosti.

2. Pocit zvládnutia prvej úlohy dňa a motivácia k ľahšiemu plneniu ďalších

Motivácia je skvelým pomocníkom proti lenivosti. Ak máme naplánované veľké množstvo úloh, tak je potrebné , aby sme si ich rozdelili podľa zložitosti a dôležitosti. Začať takou jednoduchou vecou ako je ustlanie postele, môže naštartovať pocit, že sme vhupli do pracovného dňa a teda sa nám v priebehu dňa podarí dosiahnuť všetko plánované. Každá úloha , ktorú zvládneme, nás povzbudí ku každej nasledujúcej úlohe alebo činnosti, ktorá nám pôjde čím , ďalej jednoduchšie

3. Ustlaná posteľ motivuje k udržaniu poriadku aj mimo spálne

Ak vidíme , že poriadok v spálni nám pomáha k lepšej produktivite a schopnosti sa koncentrovať na dôležité činnosti, potom budeme chcieť ho mať aj na iných miestach, ako v kuchyni, aby sme vždy spoľahlivo všetko našli a uvarili chutné jedlo, alebo v šatníku, aby sme vedeli kde máme uložené zimné kabáty či plavky alebo šiltovku. Zachovanie poriadku okolo nás spôsobí zmenu aj na našej psychike, v tom , že si budeme chcieť utriediť myšlienky, porozmýšľať nad novými trendmi oblečenia, prípadne si niečo kreatívne spravíme vlastnými rukami. Poriadok ďalej umožňuje očistiť myseľ od balastu a umožní nám premýšľať nad vážnymi témami bez rozptyľovania sa prípadným neporiadkom okolo seba.

4. Buduje nové pozitívne zvyky

Ak chceme sa niečo naučiť a postupne s toho vytvoriť zvyk , pôstne obdobie je na to priamo ako stvorené. Tiež v tomto čase vieme eliminovať staré návyky/zvyky/ zlozvyky na niečo nové krásne a pozitívne. Poriadok umožní budovať automatizáciu rutinných činností , kedy dochádza k tomu , že sa už nepozastavíme nad tým , čo by sme mali alebo nemali urobiť vo svojom okolí. Práca na sebe a na svojich nových pozitívnych zvykoch nám rozjasní tvár a nebudeme zamračený.

5. Lepšia nálada a skvelý začiatok dňa

Ak sa zobudíme s pocitom , už zase niečo musím, alebo by som mal urobiť lebo niekto to chce nakázal to /prikázal, to nám na dobrej nálade vôbec nepridá. Ak si chceme udržať alebo nestratiť dobrú náladu len kvôli zlému nastaveniu mysle, že niečo musím. Skvelý začiatok a lepšia nálada je správnym povzbudením k ďalšej aktivite.ä

6. Vystrelenie produktivity do výšav

Ak sa náš mozog nemusí zaoberať ničím iným, čo by ho vyrušovalo, dokáže stimulovať produktivitu našej práce a vystreliť ju vysoko nad jej bežnú hranicu. Náš postoj k práci musí viesť k radosti a úsmevu vtedy nás dokáže povzbudiť aj taká maličkosť ako je ustlatá posteľ. Stimuláciou nášho mozgu k vyšším výkonom môžeme dosiahnuť aj inak ako vypitím hektolitrov kávy alebo koly. Ak látka dodaná organizmu bude telu vlastná a nebude mu škodiť ako k príkladu energetické nápoje. Prostredie veľmi ovplyvňuje našu produktivitu, či príjemnejšie sa cítime , tým viac náš mozog dokáže produkovať prácu.

7. Večer bude pre vás ustlaná posteľ odmenou ,a budete sa do nej tešiť

Ak si usteliete ráno posteľ, bude pripravená na použitie večer a budete sa do nej tešiť. Hovorí sa ako si kto ustelie tak bude spať. Najmä ak je človek po celom dni unavený, dobre mu padne, že si môže iba ľahnúť a nemusí riešiť vyvlečený paplón ,nezapnutý gombík na obliečke  podušku. Pohodlie po krátkej rannej aktivite ako je ustlanie postele vám umožní mať psychickú pohodu a dobrý pohodlný spánok .

Spánok je veľmi dôležitý pre regeneráciu tela aj psychiky , ale v prvom rade je to aj kvalitná posteľ a matrac, len stabilná opora chrbtice , krku a hlavy umožní dokonalý oddych a načerpanie síl a zachovanie kvalitnej imunity.

Bc. Ľubica Bombalová

You may also like