Home Ľudia a Život 8 potravín, ktoré treba jesť pred sexom

8 potravín, ktoré treba jesť pred sexom

by spravca
8 potravín, ktoré treba jesť pred sexom

Existuje pomerne veľa potravín, ktoré by sa mali konzumovať pred sexom, aby ste zažili vyvrcholenie. Na tie najdôležitejšie sa teraz pozrieme.

Ustrice

Kedysi boli ustrice synonymom vyššej úrovne a túto pochúťku si mohol dovoliť len málokto. Dnes predávajú už aj v hypermarketoch za veľmi prijateľné ceny. Ustrice sú bohaté na mnoho stopových prvkov, ale zinok je najužitočnejší pre mužskú silu. Pomáha telu produkovať testosterón, mužský hormón, ktorý ovplyvňuje libido, potenciu, náladu a mnoho ďalších aspektov života. Okrem toho zinok pomáha produkovať viac spermií a robí spermie mobilnejšími. Ak teda s priateľkou plánujete bábätko, môžete do svojho jedálnička zaradiť ustrice.

Čokoláda

Keď niekto povie, že mu chýba hormón radosti, kúpi si čokoládu. A nálada naozaj stúpa, no nielen kvôli príjemnej chuti. Faktom je, že čokoláda, alebo skôr kakao, obsahuje veľa fenyletylamínu, chemikálie, ktorá je spojená s potešením a vášňou. Vo všeobecnosti konzumácia čokolády pomáha zlepšiť pohodu a náladu vďaka uvoľňovaniu serotonínu. Samozrejme, ak ide o kvalitný produkt, a nie náhradu na báze lacných rastlinných olejov.

Špenát

Ľudia, ktorí dodržiavajú zdravú výživu, dobre vedia o prospešných vlastnostiach špenátu, napríklad, že stimuluje pankreas a črevá. Ale len málo ľudí vie, že táto listová zelenina môže zvýšiť túžbu. Ide o to, že špenát je bohatý na horčík, minerál, ktorý môže zvýšiť produkciu testosterónu. Špenát je navyše bohatý na železo, ktoré pri dostatočnej hladine tohto prvku v tele umocňuje vzrušenie a orgazmus.

Vodný melón

Myslíte si, že vodné melóny sú iba pochúťkou, ktorá okrem povznášania neprináša nič mimoriadne užitočné? Mýlite sa. Faktom je, že vodný melón obsahuje veľa aminokyseliny citrulín. Keď sa táto látka dostane do tela, premení sa na arginín, ďalšiu aminokyselinu, ktorá uvoľňuje krvné cievy. To pomáha zvýšiť pumpovanie krvi do celého tela, vrátane pohlavných orgánov, čo zvyšuje silu erekcie.

Avokádo

Avokádo sa za posledných pár rokov stalo jednou z najobľúbenejších potravín, ktorá sa už dostala do všetkých zoznamov zdravej výživy. Toto ovocie je bohaté na srdcu prospešné tuky a vlákninu, ktorá pomáha zlepšovať krvný obeh, čo okrem iného ovplyvňuje silu potencie. Avokádo môžete ponúknuť aj svojej priateľke, pretože obsahuje vitamín B6, ktorý môže zmierniť príznaky PMS, ako je únava, nadúvanie a podráždenosť. To zase pomôže dievčaťu stať sa romantickejšou a vášnivejšou.

Mastná ryba

Ryby vo všeobecnosti sú samy o sebe užitočným produktom, ktorý je súčasťou mnohých diét. Do stravy sa oplatí zaradiť také ryby, ako je losos, sardinka, makrela, sleď a iné tučné druhy bohaté na omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. Tieto kyseliny pomáhajú znižovať zápal, a to aj v genitourinárnom systéme, ktorý je často príčinou zhoršenia potencie.

Ľanové semená

Ľan, podobne ako ustrice, je bohatý na zinok, stopový prvok, ktorý podporuje tvorbu testosterónu. Ak vás teda perspektíva jedenia živých ustríc neláka, môžete ich nahradiť mletými ľanovými semienkami. Okrem toho je tento produkt bohatý na omega-3 a antioxidanty. Spoločne pomáhajú zlepšovať zdravie vrátane kardiovaskulárneho systému a zlepšujú libido.

Tekvicové semiačka

Ďalšia superpotravina spolu s ľanovými semienkami, pretože tekvicové semienka obsahujú aj veľa omega-3, čo je dobré pre zdravie, vrátane sexuálneho. Štúdie ukazujú, že tekvicové semienka podporujú lepšiu funkciu prostaty a sú spojené so zlepšenou erektilnou funkciou. Sú tiež bohaté na železo a horčík, ktoré pomáhajú telu byť v dobrej kondícii a relaxovať

You may also like