Home Ľudia a Život Dôvody, prečo sa cítite starý

Dôvody, prečo sa cítite starý

by spravca
Dôvody, prečo sa cítite starý

Jedného dňa sa pristihnete pri myšlienke, že namiesto ďalšej objednávky z rýchleho občerstvenia by ste si radšej dali dobrý vývar či namiesto toho, aby ste išli za priateľmi, chcete radšej zostať doma a odpočívať. A od toho momentu začínate naplno cítiť svoj vek a v niektorých prípadoch sa dokonca cítite oveľa starší, než v skutočnosti ste. Dali sme dokopy niekoľko dôvodov, prečo sa to deje.

Nerozumiete novým trendom

Obzvlášť silne sa cítite starí v tých chvíľach, keď komunikujete s ľuďmi mladšími ako ste vy. V jednom momente si zrazu uvedomíte, že už nerozumiete ich slangu, ich vtipom, tomu čo obľubujú. A táto priepasť, ktorá leží medzi vami, sa časom len zväčšuje. Ale nie je to dôvod na to aby ste sa menili, pretože komunikácia s vašou rodinou, priateľmi, kolegami a rovesníkmi zostala rovnaká.

Vidíte, ako sa vaši priatelia a spolužiaci vydávajú a vychovávajú deti

Ste zvyknutí porovnávať sa s ľuďmi okolo vás a zvyčajne si na to vyberáte priateľov a spolužiakov, pretože sú približne vo vašom veku. Keď sa prvý vo vašom veku ožení či vydá, zažijete šok, zdá sa vám, že ste na také vážne činy príliš mladí. Potom má niekto deti a o tejto udalosti sa opäť diskutuje. Ako život pokračuje, uvedomíš si, že ľudia v tvojom veku si pomaly zakladajú rodiny, rodia druhé či tretie dieťa, berú si hypotéky, kupujú autá na úver atď. A to sa už nezdá byť niečo nezvyčajné, pretože si dospel.

Už sa necítite tak aktívni ako predtým

Kedysi ste si mohli odsedieť pár hodín v škole, potom zájsť na brigádu a napokon sa celú noc zabávať a ráno vstať na skúšku, akoby sa nič nestalo. Ak by ste teraz skúsili takýto deň, tak by ste druhý deň ráno odmietli vstať z postele. Už v sebe necítite toľko energie, koľko ste si dovolili míňať v minulosti. Jediná vec, ktorú chcete po práci, je doplaziť sa na pohovku a v kľude si dať večeru.

Myslíte na manželstvo a deti?

Predtým, keď ste stretli dievča či chlapca, mysleli ste na to, ako vám je spolu dobre. Teraz vnímate vzťahy inak, je nepravdepodobné, že by ste si dohodli rande s niekým, koho nevidíte ako svoju potenciálnu budúcu manželku/manžela. Začnete premýšľať o svadbe, premýšľať o tom, koľko detí by ste chceli. Keď sa prichytíte, že takto rozmýšľate, budete sa na chvíľu cítiť beznádejne starí.

Prestane vás baviť to, čo ste predtým milovali

Ako tínedžer či študent ste mohli byť veľkým fanúšikom relaxu pri alkohole, hlučných večierkov v prenajatých chatkách, nečakaných výletov, náhodných známostí. A potom si jedného dňa uvedomíš, že nie je nič lepšie ako vlastný byt, ráno triezva hlava a jediný človek vedľa teba, s ktorým budeš šťastný.

Považujete svojich rodičov za skúsených a žiadate ich o radu

Predtým si často svojim rodičom nič nepovedal, aby na teba nespadlo ich moralizovanie. Zdalo sa vám, že sú zastaraní, nerozumejú vám a nevedia, ako by bolo pre vás lepšie konať v tej či onej situácii. Teraz sa o svojich problémoch radi porozprávate s rodičmi a požiadate ich o radu, pretože viete, že žili dlhšie ako vy, a preto vás majú čo učiť.

Na rodinných stretnutiach bojujete s nepríjemnými otázkami

Ak sa vás predtým pýtali, ako sa vám darí na štúdiách, a zo žartu sa vás pýtali, či máte niekoho, teraz musíte odrážať otázky o manželstve, deťoch, kúpe auta a bytu. Každé stretnutie s príbuznými si musíte obrniť nervy, pretože už veria, že je najvyšší čas, aby ste sa rozhodli, čo od svojho života chcete, a naplánovali si všetko do najmenších detailov. Správajú sa k vám ako k dospelému, ktorý sa musí sústrediť na skutočne dôležité veci.

You may also like