Home Ľudia a Život Ako sa obliecť a obuť na letný festival

Ako sa obliecť a obuť na letný festival

by spravca
Ako sa obliecť a obuť na letný festival

Pre ľudí milujúcich hudbu a zábavu sa leto neodmysliteľne spája s letnými hudobnými festivalmi. Po dvoch rokoch útlmu, kedy sme mohli koncerty sledovať len z gauča v obývačke a zo záznamov z minulosti, konečne rozprúdi ľuďom krv v žilách nejeden koncert pod šírim nebom. Letné festivaly sú plné hudby, ale tiež zaujímavých outfitov a extravagantných módnych kreácií. Ako sa obliecť o obuť na festival trendovo i pohodlne?

Pre praktických ľudí

Pre tým, ako sa zameriame na tohtoročné trendy v obliekaní na festival, si povedzme, aké vlastnosti by mali spĺňať kúsky, ktoré si na seba oblečiete. Nie každý človek je módnym maniakom. Pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a praktické oblečenie bude dôležité to, aby sa na festivale dokázali pohybovať celý deň bez nepríjemných pocitov. Jeden z najväčších slovenských festivalov Pohoda sa koná v obrovskom areály. Takže vám odporúčame obuť si vzdušnú turistickú obuv. Možno sa to nezná, ale medzi jednotlivými atrakciami a pódiami prechodíte kilometre. Turistické topánky, a to topánky pre pánov i dámska turistická obuv, sú vzdušné, ľahké a nebudú sa vám v nich potiť nohy. Oblečenie musí byť ľahké a praktické je, keď sa dá rýchlo očistiť. Voľte radšej tmavšie farby alebo vzory, cez ktoré nebude vidieť, že ste mali nehodu s párkom v rožku. Do batoha si radšej pribaľte náhradné oblečenie a nezabudnite ani na pláštenku do dažďa. Praktické oblečenie a obuv nebudú vyzerať nudne, keď celý outfit doplníte množstvom šperkov.

Pre módnych guru

Nejde vám o pohodlie, ale o to, aby ste zaujali? Vsaďte na oblečenie v boho štýle. Volány, voľné tuniky, kvetované šaty a textílie, ktoré vanú vo vetre sú znakom, že vaše myšlienky i vy sami ste slobodní. Veľmi dobre vyzerajú na šatách krátke bundičky a strapcové vesty. Nemáte radi šaty? Vsaďte na roztrhané šortky, voľné tričko alebo sexi krátky top a čižmičky do pol lýtok. Nezabudnite na koženú bundičku, ktorú si v prípade teplejšieho počasia prehodíte cez ramená. Každý kúsok uvedeného oblečenia by mal byť v prírodnej farbe, ktorá skrátka k festivalom patrí. Veľmi efektne vyzerá tiež spojenie dlhej volánovej sukne a úzkeho trička. Okolo pásu si omotajte strapcový opasok alebo šatku. Nikdy nezabudnite na veľké náramky, dlhé náhrdelníky a okázalé náušnice. Letné festivaly sú tým správnym miestom, kde konečne použijete čelenku z kvetov, ktorú ste si kúpili na dovolenke pri mori. Pred slnkom vás ochránia štýlové klobúky alebo šilty.

You may also like