Home Ľudia a Život Fitness hodinky by nemali chýbať žiadnemu športovcovi

Fitness hodinky by nemali chýbať žiadnemu športovcovi

by spravca
Fitness hodinky by nemali chýbať žiadnemu športovcovi

Stále častejšie je na rukách športovcov a aktívnych ľudí vidieť fitness hodinky. Je zjavné, že klasickým hodinkám už pomaly odzváňa. Žiadané sú technológie, ktoré sa dajú prepojiť s inými zariadeniami a sú zároveň multifunkčné. Tieto vlastnosti spĺňajú fitness hodiny – môžete ich spárovať so smartfónom a okrem informácií o čase sa dostanete k zaujímavým údajom ako váš tep, vaša momentálna hladina stresu alebo počet krokov. Ktoré funkcie sú vo fitnes hodinkách najviac užitočné?

Cena vám napovie o možnostiach fitness hodiniek

Pri fitness hodinkách vám o ich možnostiach najviac napovie cena. Kúpiť sa dajú hodinky za pár eur, ale tiež za pár stoviek eur. Fitness hodinky vyššej triedy sú vlastne vašim trénerom, ktorého máte po ruke/ na ruke počas celého dňa. Dokonca aj počas kúpania či sprchovania. Drahšie fitness hodiny sú totiž vodeodolné. Naopak lacnejšie hodinky sú vlastne len ukazovateľom času, tepu, krokov, spálených kalórií a prejdených kilometrov. Takéto hodinky budú stačiť seniorom alebo menej aktívnym ľuďom.

Fitness hodinky pre náročných

Ak sa pozrieme na zúbok drahším modelom fitness hodiniek, tak zistíme, že sú dokonalou technológiou poskytujúcou mnohé užitočné informácie. Napríklad špeciálne hodinky pre profesionálnych športovcov dokážu merať vzdialenosť, sledovať počasie, zberať údaje o výškových rozdieloch alebo vyhodnotiť po aktivite fyzickú kondíciu. Pre kontrolu údajov využite športové pomôcky ako rotoped, bežiaci pás a veslovací trenažér s možnosťou merania tlaku. Po porovnaní zistíte, že fitness hodinky sú veľmi presné a ich údaje sú pre vás smerodajné pre zlepšovanie atletických schopností. 

Monitorovanie športov

V lacnejších fitness hodinkách sa nachádza monitoring len základných športov. Najčastejšie ide o beh, plávanie, bicyklovanie, skákanie cez švihadlo a chôdzu. Drahšie hodinky umožňujú monitorovať takmer všetky existujúce športy, nechýba napríklad joga, posilňovanie alebo tenis. Po tréningu budete mať presný prehľad o výkone a o tom, ktoré fázy tréningu boli najefektívnejšie.

Iné funkcie, ktoré využijete

Medzi doplnkové funkcie, ktoré budete iste sledovať, patrí monitorovanie spánku. Prehľad o tom, kedy je váš spánok najtuhší pomáha pochopiť biorytmus a nastaviť si správne čas spánku i prebúdzania. Dôležitá je tiež funkcia merania spálených kalórií, a to hlavne pre ľudí vo fáze chudnutia. Niektoré hodinky umožňujú plánovanie tréningov a vedenie športového denníka.

You may also like