Home Ľudia a Život Aktívna dovolenka s dieťaťom? Žiadny problém

Aktívna dovolenka s dieťaťom? Žiadny problém

by spravca
Aktívna dovolenka s dieťaťom? Žiadny problém

Dovolenka sa dá užiť s malým dieťaťom rovnako ako pred jeho príchodom na svet. Samozrejme, že isté obmedzenia sa vždy nájdu, ale čo sa športových aktivít týka, všetky sa dajú realizovať vďaka praktickým pomôckam. V súčasnosti nie je problém sa na dovolenke venovať cyklistike, behu alebo korčuľovaniu a mať svoje dieťa pri týchto športoch pri sebe. Ako je to možné? Aktívni ľudia už dávno používajú detské cyklovozíky.

Na dovolenku už jedine s cyklovozíkom

Detské cyklovozíky sú náhradou za klasické kočíky a zároveň majú pridanú hodnotu vďaka svojej variabilite. Mnohé rodiny s deťmi cyklovozíky na dovolenke uprednostňujú pred kočíkom. Prvým bonusom je ich skladnosť. Dajú sa zložiť a odviesť v kufre automobilu alebo preniesť do lietadla. Iste namietnete, že túto vlastnosť má aj športový kočík. Lenže športový kočík sa nedá využívať pri cyklistike. Je predsa škoda, keď sa na dovolenku vyberiete autom, naložíte bicykle na nosiče bicyklov a následne sa musíte bicyklovať oddelene. Vždy jeden z rodičov zostane na hoteli s dieťaťom a druhý spoznáva trasy v okolí. Takéto striedanie nie je to pravé. Veď zážitky by ste si mali vytvárať spoločné. Práve z tohto dôvodu by ste si mali kúpiť detský cyklovozík, ktorý sa pripevňuje k zadnej časti bicykla a na výlety sa môžete vybrať všetci spoločne. Okrem toho sa väčšina cyklovozíkov dá pripnúť k pásu a je možné s nimi behať alebo sa korčuľovať. Posledným spôsobom, ako využiť detský cyklovozík, je jeho premena na sánky. Kolieska zameníte za lyže a v zime sa vyberiete s dieťaťom v pohodlnom vozíku bežkovať. A čo obľúbená turistika? Tú by ste v náročnejšom teréne s cyklovozíkom asi nezvládli. No aj na turistov sa nezabudlo. Pre nich je určený detský turistický nosič.

Je detský cyklovozík bezpečný?

Veľa rodičov si pred kúpou cyklovozíka kladie hlavne otázku či je vozík bezpečný. Detské cyklovozíky sú stopercentne bezpečné. Bez akéhokoľvek rizika je možné vo vozíku prepravovať deti od pár mesiacov veku vďaka špeciálnej vložke, ktorá drží malé telíčko v správnej polohe. Nosnosť vozíka býva okolo 35 kg, takže sa v ňom pohodlne odvezú aj väčšie deti. Bezpečnosť je zabezpečená viacerými spôsobmi. V prvom rade ide o kvalitné odpruženie, ktoré je zárukou, že deti vo vnútri vozíka nepocítia žiadne otrasy. Samozrejmosťou sú brzdy. Okrem týchto dvoch základných bezpečnostných prvkov vozíky disponujú v prepájacej časti k bicyklu poistkou proti prevráteniu vozíka i v prípade pádu z bicykla. Vo vnútri vozíka je dieťa chránené viacbodovým pásom. O viditeľnosť detského vozíka na cestách sa starajú reflexné prvky, odrazové sklíčka a signalizačná vlajka.

You may also like