Home Ľudia a Život Vozidlo, ktorý dostane na kolená mužov i ženy

Vozidlo, ktorý dostane na kolená mužov i ženy

by spravca
Vozidlo, ktorý dostane na kolená mužov i ženy

Moja partnerka roky odmietala jazdiť. Občas sa odvážila sadnúť za volant nášho SUV, ale na motorku som ju nemohol dostať ani za nič. Ovládal ju strach z vyššej rýchlosti, splývanie s vozovkou v zákrutách i pocit nestability, ktorý sa občas na motorke dostaví. Napadlo ma geniálne riešenie. Bojí sa dvoch kolies? Kúpim jej vozítko s tromi kolesami. Problém nastal, keď vozítko prišlo domov. Dostalo na kolená ju i mňa.

Tri kolesá sú vždy lepšie ako dve

Aj vy si pamätáte na kultový film o dvoch nosáňoch? Jazdili na trojkolkách. Práve na nosáňov som si spomenul, keď som hľadal stroj vhodný pre moju partnerku. Chvíľu som síce uvažoval, že by sa jej hodila aj štvorkolka. Odradil ma fakt, že štvorkolky nie sú na cestách tak svižné ako motorky. To sa však nedá povedať o nových typoch trojkoliek. Dve kolesá vpredu a jedno vzadu sú zaujímavým spôsobom, ako dodať stroju stabilitu i možnosť rýchlej jazdy. Pri prvom pohľade na trojkolku, konkrétne Can-Am Ryker, sa kolená zatriasli mojej milovanej a tiež mne. Vyzerá perfektne hlavne v čiernom prevedení, ale viem si ju predstaviť i v inej farbe. Trochu som ľutoval, že som trojkolku daroval partnerke. No neskôr som zistil, že poslúži dobre aj mne. Can-Am Ryker sa dá totiž prispôsobiť telesnej konštrukcii každého jazdca. Bez použitia náradia je možné nastaviť riadidlá, stúpačky i brzdy. Tak toto som ešte pri žiadnom stroji nezažil!

Ženy neradi chodia do servisu

Niekedy chodím na dlhšie služobné cesty a partnerka sa bála možných porúch. Trojkolky Can-Am sa pýšia nielen výkonnými motormi Rotax, ale tiež kardanovým hriadeľom. Znamená to, že ide o takmer bezúdržbové stroje. Navyše majú fakt nízku spotrebu, takže ani tankovať nie je nutné po pár kilometroch. Na jedno natankovanie prejdete takmer 400 km. Moja drahá je blázon v oblasti ekológie. Keď sa dozvedela, že skoro celá trojkolka je vyrobená z recyklovateľných materiálov, tak skákala od šťastia až po strop.

Bezpečnosť na prvom mieste

Už som spomínal stabilitu stroja. Systémy kontroly riadenia a ABS sú zárukou, že ani pri veľkej rýchlosti sa nemusíte obávať prevrátenia. Tento fakt zmenil u mojej partnerky strach z riadenia na pôžitok z každej jazdy. Viete, ako mi odľahlo? Konečne sa môžeme vybrať na výlety spolu aj inak ako len automobilom. Vďaka automatickej prevodovke typu twist-and-go moja ženuška len nasadla do trojkolky a frčala s vetrom o preteky.

You may also like