Home Ľudia a Život Športový kočiar alebo cyklovozík. Čo vziať na dovolenku?

Športový kočiar alebo cyklovozík. Čo vziať na dovolenku?

by spravca
Športový kočiar alebo cyklovozík.

Na zimnú alebo letnú dovolenku s malým dieťaťom musíte zbaliť milión maličkostí, ktoré zaberú minimálne jeden kufor. Ak ste aktívni rodičia, potrebujete zbaliť aj športové potreby. Prirátajte si k tomu oblečenie a máte pocit, že vaše auto musí byť nafukovacie. Zrazu začnete premýšľať, či nechať doma kočiar, alebo cyklovozík. Je praktickejší športový kočiar alebo cyklovozík?

Skladnosť – vyhráva športový kočiar

Dokonca aj najskladnejší cyklovozík zaberie o niečo viac miesta ako športový kočiar. Športové kočiare jediným pohybom zložíte do stavu, kedy je možné kočiar uložiť do uličky pod zadné sedadlo alebo do rohu batožinového priestoru. Kočiare sú tiež o niečo ľahšie, takže sa vám budú lepšie prenášať v ruke v prípade, že potrebujete využiť miestnu dopravu.

Multifunkčnosť – vyhráva cyklovozík

Detské cyklovozíky vyhrávajú na plnej čiare v oblasti multifunkčnosti. Je ich možné využívať pri rôznych športoch a na rôzne účely. Plne nahradia športový kočiar. Najčastejšie sa cyklovozíky pripevňujú k zadnému kolesu bicykla, čo umožňuje bicyklovanie spolu s bábätkom. Existujú tiež sety, ktoré sa pripevnia k pásu a smiete s dieťaťom behať. Treťou možnosťou je lyžovanie. Po odpojení koliesok a pripojení špeciálnych lyží sa cyklovozík premení na sánky a vy môžete bežkovať alebo sa s dieťaťom vo vozíku poprechádzať po snehu.

Pohodlie – vyhráva cyklovozík

V cyklovozíku má dieťa viac pohodlia ako v športovom kočiari. Vozík je možné používať do 6 rokov dieťaťa. V detskom cyklovozíku sa dieťa vyspinká alebo cez priezory sleduje dianie okolo seba. Vozíky sú odpružené a disponujú množstvom bezpečnostných prvkov.

Možnosti športovania – vyhráva cyklovozík

Ako sme už spomínali, detské vozíky je možné premeniť na sánky alebo sedačku za bicykel. Takéto možnosti s kočiarom nemáte. Športové kočiare využijete len počas prechádzok alebo pri joggingu.

Cena – vyhráva športový kočiar

V prípade, že potrebujete pomôcku len na prechádzky s dieťaťom, kúpte radšej športový kočiar. Vyjde vás lacnejšia ako detský cyklovozík. Samozrejme, že cena závisí od kvality produktu. V supermarketoch sa dajú kúpiť i lacnejšie cyklovozíky, ale nečakajte od nich široké možnosti využitia, bezpečnosť a ani odpruženie. https://www.shutterstock.com/image-photo/happy-mother-pushing-baby-stroller-jumping-1793527495

You may also like